5 przykładów ciepłych kuchni

Nowoczesne kuchnie i obecnie panujące w designie trendy sprawiają, że kuchnia to miejsce raczej sterylnie czyste i zimne, jednak nie wszystkim odpowiada taki pomysł na aranżacje wnętrza. Dlatego też dzisiaj prezentujemy 5 ciepłych kuchni, czyli takich w aranżacji, których wykorzystano nowoczesny design, ale także ciepłe kolory.

 

  1. Na podłodze tej kuchni znalazły się brązowo – szare płytki dużego formatu pochodzące z – http://mirad.pl/. Ściany pomalowano farbą w odcieniu ciepłego beżu, a w części kuchni znajdującej się pomiędzy blatem, a wiszącymi półkami oraz za kuchenką zamontowano szklane panele. Zarówno meble, jak i stół mają odcień ciepłego, nieco pomarańczowego drewna, a blat kuchenny jest czarny, natomiast sprzęty AGD mają kolor ciemnej stali.

  2. W tej kuchni zastosowano płytki imitujące parkiet, w odcieniu pomarańczowego drewna, podobny odcień mają blaty kuchenne. Piekarnik znajduje na meblach tuż obok płyty indukcyjnej, podobnie jak okap, płyta i piekarnik są zabudowane meblami w kremowym kolorze. Płytki nad meblami mają kolor czerwony, a ściany pastelowo żółty.

  3. To nowoczesna kuchnia, z meblami prostymi meblami i prostokątnymi bryłami. Meble mają kolor ciemnego drewna, podobnie jak płytki imitujące drewno, ściany pomalowano kolorem białym jednak delikatnie przełamany żółcią, taki kolor mają też płytki pomiędzy meblami oraz wszystkie blaty kuchenne. Elementy metalowe takie jak armatura, zlew czy klamki szafek pozostawiono w naturalnym, stalowym kolorze.

  4. Kuchnia podzielona została na dwie strefy: kuchenną i jadalną. W strefie kuchennej znajdują się szare płytki podłogowe oraz białe płytki ścienne, meble są białe, ale mają drewniane blaty. W części jadalnej znajduje się drewniany stół i białe krzesła, podłogę to drewniane panele, zaś na ścianach wyłożono wzorzystą tapetę z zielonymi, żółtymi i szarymi deseniami. Sufit kuchni pozostaje biały.

  5. Ściany tej kuchni zostały pomalowane na biało, drzwi szafek mają kolor czarny natomiast ich ściany boczne oraz wszystkie półki w kuchni mają odcień kanarkowej żółci. Na środku kuchni znajduje się blat z wbudowaną kuchnią i piekarnikiem nad którym zawieszono stalowy okap. Blat ma kolor czarny, natomiast jego boki – żółty. Przy blacie ustawiono białe fotele barowe. W całej kuchni znajduje się dużo zielonych roślin.

 

Oto propozycje dla osób, które chciałby mieć nowoczesną, ale jednocześnie ciepła kuchnię. Z pewnością znajdą w zaprezentowanych powyżej przykładach, inspirację dla własnej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *