Inspirujące aranżacje luksusowych łazienek

To nie rozmiar, ani styl w jakim łazienka jest zaaranżowana decyduje o jej luksusowym charakterze, ale sposób aranżacji, odpowiedni dobór mebli oraz wykorzystane materiały wykończeniowe, armatura, itp. Elementy, które sprawią, że łazienka będzie luksusowa w każdym calu można znaleźć na stronie – mirad. Natomiast inspiracje na urządzenie luksusowej łazienki można znaleźć w tym artykule.

Inspiracja 1: W centralnym punkcie łazienki, na niewysokim podeście na, który wiedzie tylko jeden stopień znajduje się duża, dwuosobowa wanna. Płytki podłogowe to elementy dużych rozmiarów, każda ma ponad metr długości, zarówno na ścianach, jak i na podłodze, wszystkie mają wysoki połysk. Poza podestem znajduje się duże, prostokątne lustro z toaletką, przed, którą umieszczono wygodny fotel z białymi obiciami. Toaleta stylizowane także na fotel.

 

Inspiracja 2: Łazienka inspirowana stylem japońskim, na podłodze znajdują się płytki imitujące ciemne drewno, wanna usytuowana pod jedną ze ścian o szerokiej niemal półmetrowej zabudowie, na której znajdują się kosmetyki, świece oraz niewielki, stylizowany na początek XX wieku radioodbiornik. Ściana pod, która znajduje się wanna także wyłożona jest ciemnymi, imitującymi drewno płytkami. Pozostałe ściany wyłożono płytkami w kolorze beżowym. Toaleta oddzielona od pozostałej części łazienki przesuwanymi drzwiami imitującymi shoij*, lecz zamiast papieru zastosowano w nich mleczne szkoło. Podobne drzwi oddzielają prysznic od pozostałej części łazienki.

 

Inspiracja 3: Łazienka swoim stylem nawiązująca do arystokratycznych pałaców. Ważna jest tutaj duża przestrzeń łazienki, której podłoga wyłożona jest marmurem, na łączeniu ściana z sufitem oraz w wykuszach okien i lustra zastosowano sztukaterię. W jednym rogu łazienki mieści się prostokątna wanna z okleiną z płytek imitujących marmur lub z płytek marmurowych. W przeciwległym roku umieszczono stylizowaną toaletę z drewnianą nakładką. Całą jedną ścianę wypełnia długie, prostokątne lustro pod, którym biegnie równie długa toaletka również stylizowana na poprzednie epoki, a obok znajduje się krzesło z typowymi ludwikowskimi nóżkami. Całość dopełniają ciężkie, drapowane kotary w oknach.

 

* Shoji to nazwa używana na przesuwaną ścianę obecną w tradycyjnych japońskich domach, oryginalnie wykonana jest ona z drewnianych ram i uzupełniana japońskim papierem. W nowoczesnym budownictwie papier ten zastępowany jest przez tworzywa sztuczne. Shoji może służyć jako drzwi lub jako siana działowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *