Jak zaprojektować stylową kuchnię?

Stylowo i funkcjonalnie

Pierwszą najważniejszą zasadą podczas projektowania kuchni jest to, że musi być ona przede wszystkim funkcjonalna. To miejsce gdzie przygotowuje się posiłki, musi zatem być tak pomyślana, aby szybko można było dostać się do wszystkich niezbędnych sprzętów kuchennych, aby pomieścić wszystkie zapasy, przyprawy i produkty spożywcze, kuchnia w wielu domach pełni również rolę jadalni, dlatego też przebywanie w niej powinno być prawdziwą przyjemnością. Oto kilka sposobów na stylową kuchnię.

 

Kuchnia w lofcie

Lofty to mieszkania otwarte, będące w istocie jednym, dużym pomieszczeniem. Dlatego też każda strefa takiego pomieszczenia powinna być odpowiednio wydzielona. W przypadku kuchni doskonałym pomysłem może być ustawienie blatu/lady, który będzie oddzielał część salonową od kuchennej. W przypadku takiego blatu krzesła znajdują się od strony części salonowej, zaś sam blat może posłużyć tak do spożywania posiłków, jak ich przyrządzania. Często w takich mieszkaniach trudno jest zaaranżować spiżarnię, dlatego warto pomyśleć nad nadbudowaniem półek przy samym suficie, gdzie przechowywane będą rzeczy, których nie używamy codziennie. Innym sposobem na przechowywanie rzeczy mogą być systemy cargo, czyli umieszczone na prowadnicach półki czy kosze, które bez trudu można wsuwać do szafek.

 

Rodzinna kuchnia

Dla wielu rodzin kuchnia jest także miejscem spożywania posiłków, w takim przypadku koniecznie należy zaplanować w niej stół z przeznaczeniem przynajmniej na cztery osoby. Może on zajmować centralne miejsce w kuchni, wówczas meble kuchenne ustawione są wzdłuż ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *