Jakie zalety posiadają panele laminowane?

Są doskonałym pomysłem na nowoczesne i oryginalne wnętrze- panele laminowane, które mają też tę ważną cechę, że naprawdę bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Wielu inwestorów wybiera je do swoich mieszkań także z tego względu, że taką podłogę układa się bardzo szybko.

Tym samym w prosty sposób można wykonać podłogi o wysokiej estetyce w całym mieszkaniu. Dzięki specjalnym wpustom i zaczepom, panele idealnie do siebie przylegają tworząc jednolitą posadzkę o pięknym wzorze. Ogromna popularność paneli laminowanych sprawiła też, że jest ich na rynku dostępnych bardzo wiele rodzajów- spokojnie więc znajdziemy zarówno coś w kolorze jaśniejszym, jak i w ciemnym wybarwieniu drewna. Do wyboru będzie też wzór, a także to, czy panele mają mieć bardziej wyraźną strukturę czy być bardziej stonowane. Panele oferowane przez producentów różnią się także grubością, a także klasą ścieralności. Bardzo często posiadają specjalne oznaczenia, co do tego, jak duże natężenie ruchu użytkowników będą w stanie wytrzymać. Generalnie można jednak powiedzieć, że jest to produkt dostępny w przystępnej cenie, który spokojnie będzie nam towarzyszył przez lata.

 

Łatwa konserwacja to ich kolejna zaleta

 

Paneli podłogowych nie trzeba montować z użyciem kleju, więc układanie sprowadza się do docinania odpowiednio pasujących do siebie desek. Ten materiał wykończeniowy posiada kilka warstw specjalnej powłoki, która wykonuje się z utwardzonej żywicy, co nadaje im bardzo ładny połysk, ale i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Panele dość dobrze opierają się wilgoci, są też takim rodzajem podłogi, która nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Odpowiedni płyn przeznaczony do ich pielęgnacji można kupić niemalże w każdym sklepie, pozwoli on utrzymywać podłogę w czystości, ale też nie będzie powodował nieestetycznych smug na powierzchni podłogi. Panele są więc idealnym kompromisem jeśli chodzi o jakość, cenę, prostotę w konserwacji i bardzo prosty i szybki sposób montażu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *