Kuchnia w stylu japońskim

Japończycy cenią sobie prostotę i harmonię w wystroju wnętrz, dlatego też współcześnie styl ten, będąc bardzo zbliżonym do stylu nowoczesnego święci duże triumfy w aranżacji wnętrz. Najczęściej w stylu japońskim tworzone są salony, dziś chcemy zaproponować kuchnię, która będzie hołdowała zasadom towarzyszącym japońskim projektantom wnętrz podczas tworzenia tamtejszych kuchni.

 

Podłoga i ściany

WARIANT A: ponieważ japońskie wnętrza pełne są drewna na ściany i podłogi w kuchni w tym stylu można zaproponować płytki ceramiczne ariostea, które imitują drewno (można je znaleźć na stronie  http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea, sufit natomiast powinien mieć biały kolor.

                          

WARIANT B: inną propozycją jest użycie płytek ariostea, które imitują ciemny kamień, zaś ściany powinny pozostać białe, warto rozważyć motyw gałęzi drzewa z kwitnącą wiśnią lub płytki 3D na ścianę z lasem bambusowym.

 

 

Meble

WARIANT A: w przypadku podług i ścian z drewnianymi okładzinami lub z płytkami ariostea imitującymi drewno należy zadbać, by szafki i meble kuchenne wykonane były z drewna w podobnym odcieniu co płytki podłogowe i ścienne. Natomiast blaty kuchenne powinny zostać wykonane z drewna o znacznie ciemniejszej barwie, powinien to być ciemny brąz niemal wpadający w czerń lub nawet heban. Inną możliwością jest wykonanie blatów z płytek imitujących drewno, tutaj również obowiązuje ta sama zasada – blaty powinny być znacznie ciemniejsze niż pozostała część kuchni. Dla tego wariantu kuchni w stylu japońskim polecamy także wysepkę na środku kuchni z zamontowanym w niej zlewem, naprzeciwko na blatach powinna znajdować się kuchenka, szafki powinny zostać zamontowane w kuchni symetrycznie.

 

WARIANT B: w tym wariancie proponujemy kompozycję bieli, czerni i czerwieni, białe ściany z motywem kwitnącej wiśni, czarne płytki podłogowe oraz czarne blaty kuchenne, zaś meble w kolorze czerwonym, na wysoki połysk. W tym wariancie szafki mają kolor czerwony, blaty są czarne, krzesła – czarne a stół biały. Wszelkie sprzęty AGD w kolorze metalicznym. Kuchenka znajduje się na blacie na środku pomieszczenia, a nad nią poprowadzony jest okap – również metaliczny.

W obu wariantach w kuchni powinny znaleźć się rośliny, mogą to być zioła lub kwiaty, należy pamiętać, że nie powinno ich być zbyt wiele, ale powinny być w wyeksponowanym miejscu.

Kuchnia w stylu japońskim to oszczędność w formie oraz eksponowanie nielicznych, ale znaczących detali i ozdób, takich jak wspomniane kwiaty, czy ornament z kwiatem wiśni na ścianie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *