Od czego zacząć remont łazienki? Najlepiej od płytek!

Marzysz o pięknej i komfortowej łazience, która w końcu będzie spełniać oczekiwania Twoich bliskich? W takim razie czas na zmiany! Tylko od czego zacząć remont łazienki, by prace przebiegły sprawnie, a efekt końcowy okazał się pełnym sukcesem? Naszym zdaniem od ułożenia płytek ceramicznych do łazienki, które stanowią absolutną podstawę wystroju tego rodzaju wnętrza.

Dlaczego płytki ceramiczne do łazienki to najlepsze rozwiązanie?

Płytki łazienkowe od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, co nie jest dziełem przypadku. Ich podstawowym zadaniem jest bowiem chronienie ścian i posadzek przed negatywnym wpływem wody i wilgoci. Tworzone ze specjalnych mieszanek i naturalnych materiałów, jak glina czy piaskowce, są w stanie skutecznie powstrzymać czynniki zewnętrzne i zapewnić Ci komfort w pomieszczeniu.

To jednak nie wszystko. Płytki ceramiczne do łazienki to rozwiązania niezwykle eleganckie, dzięki którym zyskasz możliwość zmiany oblicza pomieszczenia. Dzięki ogromnej różnorodności wzorów, kolorów, wymiarów, a nawet kształtów z całą pewnością znajdziesz wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na najnowocześniejsze kafle, w tym wielkoformatowe, heksagonalne czy imitujące różne materiały (np. drewno i beton), które zapewniają wiele dodatkowych możliwości aranżacyjnych. W ten sposób stworzysz w swojej łazience wymarzone warunki do codziennej toalety.

Od czego zacząć remont łazienki? Wybierz wysokiej jakości płytki!

Jeżeli zastanawiasz się, od czego zacząć remont łazienki, powinieneś rozpocząć poszukiwania najlepszych płytek ceramicznych, które tworzone są przez uznanych producentów. Najbardziej polecane są kafle od włoskich i hiszpańskich producentów, którzy są niezwykle cenieni na całym świecie ze względu na estetyką oraz trwałość swoich wyrobów. Stawiając na marki, takie jak Mutina, Florim, Ava Ceramica czy Fap Ceramiche, możesz liczyć na wieloletnie piękno swoich kafelek.

To jednak nie wszystko. Wybierając płytki łazienkowe, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Od czego zacząć remont łazienki na podłodze? Najlepiej od położenia terakoty lub gresu, które są niezwykle odporne na duże obciążenia i pozostaną funkcjonalne nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji. Na ścianach możesz zamontować cieńszą glazurę, która jest efektowna i której układanie nie powinno sprawić większych problemów.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz mieć pewność, że remont Twojej łazienki przebiegnie sprawnie, powinieneś zatrudnić specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Mowa tu o glazurnikach, którzy specjalizują się w układaniu płytek i którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz umiejętności pozwalające błyskawicznie zrealizować najbardziej wymagające zlecenie. Samodzielne podjęcie się tego zadania jest oczywiście jak najbardziej możliwe, jednak brak wiedzy i doświadczenia mogą sprawić, że efekt końcowy daleki będzie od idealnego. Warto więc bardzo dokładnie rozważyć tę kwestię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *