Piece wolnostojące w Krakowie – co warto wiedzieć?

Piece wolnostojące, jakie można zakupić w Krakowie, oferują naprawdę szeroki wybór. Z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb. Mogą być nowoczesne lub tradycyjne, o dużej bądź małej mocy. Co warto wiedzieć przed zakupem pieca wolnostojącego?

 

Łatwość montażu pieców wolnostojących

Piece wolnostojące w Krakowie oferują szeroki wybór zróżnicowanych modeli. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że ich montaż nie wymaga niszczenia wykończonego wnętrza, jako że nie potrzebują dodatkowej obudowy. Kominki wolnostojące są w Krakowie instalowane przez specjalistów w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Można je postawić w niemal każdym miejscu, jeśli tylko zostanie doprowadzone podłączenie kominowe. Warto także zaznaczyć, że ich demontaż nie wyrządza dużych zniszczeń w pomieszczeniach. Szczelne palenisko wykonane z stali bądź żeliwa wytwarza odpowiednie warunki do spalania paliwa w bezpieczny sposób.

 

Żeliwne i stalowe piece wolnostojące w Krakowie

W Krakowie znajdziesz szeroki wybór pieców wolnostojących. Różnią się one m.in. materiałem wykonania. Jaki więc wybrać? Zaletą pieców wolnostojących z żeliwa np. firmy Jotul jest fakt, że mają nieco lepsze walory grzewcze niż ich stalowe alternatywy. Wynika to ich większej zdolności akumulowania ciepła oraz grubości ścianek. Piece wolnostojące tego typu często posiadają również różnego rodzaju zdobienia, które są możliwe do wytworzenia w żeliwnym odlewie. Będzie to więc doskonały wybór dla osób, które w swoich wnętrzach stawiają na elementy w stylu vintage.

W Krakowie znajdziesz również piece wolnostojące wykonane ze stali. Ich wygląd jest nieco bardziej nowoczesny, dzięki czemu doskonale wpisze się w mieszkania w modernistycznym stylu. Wykończenie tego typu modeli może być matowe, półmatowe bądź błyszczące. Piece wolnostojące wykonane ze stali mogą występować w różnych kształtach. Świetnym wyborem będą cylindryczne modele, które znakomicie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Ich powierzchnia niestety nagrzewa się w większym stopniu niż w przypadku żeliwnych modeli. Może mieć to duże znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi.

Czym palić w piecu wolnostojącym?

Piece wolnostojące dostępne w sprzedaży w Krakowie w większości są przystosowane do palenia drewnem. W niektórych z nich można także spalać węgiel drzewny. Jeśli chciałbyś zdecydować się na bardziej ekologiczne rozwiązanie, postaw na piec wolnostojący na pellety. Choć jest to znacznie rzadsze rozwiązanie, emisja zanieczyszczeń do atmosfery jest w tym przypadku zdecydowanie niższa. W Krakowie dostępne są piece wolnostojące różnego typu, więc z pewnością znajdziesz wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *