Pierwsze mieszkanie prosto od dewelopera- czy warto?

Bardzo często decyzja o zakupie swojego pierwszego mieszkania własnościowego wcale nie jest prosta. Po pierwsze ze względów finansowych, ale i ze względu na różnego rodzaju formalności, a także ze względu na konieczność podejmowania ważnych decyzji, których konsekwencje mogą z nami pozostać nawet do końca naszego życia. Jednakże, często jest to także spełnieniem marzeń o tym, aby mieć swój własny dom, który będzie tylko i wyłącznie nasz. Popularną strategią kupowania mieszkania jest inwestycja w mieszkania deweloperskie. Czy warto kupić mieszkanie prosto od dewelopera i jakie aspekty podczas zakupu powinniśmy wziąć pod uwagę?

Wielka, życiowa inwestycja

Ogromną zaletą kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że można je w pełni dostosować do swoich potrzeb. Są to mieszkania nowe, bardzo często zlokalizowane w ramach inwestycji dopiero co oddanych do użytku- można więc powiedzieć, że nie tylko samo mieszkanie jest nowe, ale też cały blok, cała infrastruktura i wszystko, co otacza osiedle. Zazwyczaj, w ramach każdej inwestycji dostępnych jest co najmniej kilka wariantów mieszkań, jeśli chodzi o ich rozmiar i metraż. Tutaj przykładowe oferty deweolpera: https://www.armadafinanse.pl/ Możemy więc wybrać kawalerkę, mniejsze mieszkanie lub też lokum, które spokojnie pomieści nawet większą rodzinę. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że w przypadku rynku pierwotnego- wybór dostępnych lokali jest ogromny.

Drugą zaletą jest możliwość dostosowania mieszkania do swoich potrzeb. Otrzymujemy je niemalże w stanie surowym, możemy więc wprowadzić zmiany, jakie wydadzą się nam potrzebne- wydzielić garderobę, odrobinę przesunąć ścianę, coś dodać tak, aby układ dla nas samych był bardziej praktyczny. Mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego dają więc większe możliwości dostosowania posiadanej przestrzeni do naszych oczekiwań.

A co, jeśli nie mamy ochoty na remont?

Możliwość samodzielnego wykończenia mieszkania jest szansą, ale dla niektórych niekoniecznie musi być zaletą- może oznaczać natomiast dużo wysiłku i stresu. Dla tych osób są przeznaczone oferty, w których to deweloper przygotowuje specjalny pakiet wykończenia wnętrza pod klucz, według naszych wskazówek. Jest to z pewnością duże ułatwienie, z którego wiele osób chciałoby skorzystać. Jest to też spora oszczędność czasu. W takim przypadku deweloper wyznacza swojego przedstawiciela, który pilnuje, aby wszystkie prace zostały należycie wykonane, a co za tym idzie- my sami nie musimy się w to angażować.

Jakie inne zalety warto jeszcze wymienić?

Na pewno to, że takich inwestycji, w których znajdziemy całkiem nowe mieszkania w stanie deweloperskim, buduje się obecnie bardzo wiele. Dlatego też za pewne bez problemu uda się nam znaleźć interesujące nas mieszkanie w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach miasta. Musimy jednak mieć świadomość, że lokalizacja zawsze bardzo mocno wpływa na cenę. Powinniśmy też wziąć pod uwagę, że nowe inwestycje często są budowane wraz z całą infrastrukturą, z której korzystanie później na co dzień naprawdę ułatwia życie i czyni je znacznie bardziej komfortowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *