Praktyczne kraty pomostowe

Kraty pomostowe to wysokiej jakości produkt ze stali, który znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wytworzenie nowego ciągu komunikacyjnego- czy to wewnątrz hali produkcyjnej, zakładu przemysłowego czy nawet w terenie zielonym. Ze względu na zróżnicowany kształt jaki mogą przyjąć kraty zgrzewane – często wykonywane też na indywidualne zamówienie inwestora- można je dopasować niemalże do każdej możliwej powierzchni. Kraty tego typu posiadają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, dlatego też są bardzo dobrym rozwiązaniem nawet na długie lata użytkowania.

Kraty pomostowe mogą mieć naprawdę bardzo zróżnicowane kształty

Oprócz niejako standardowych formatów krat o kształcie kwadrata lub prostokąta, kraty spawane można wykonać także w innych, pożądanych przez inwestora kształtach, co świadczy o ich wszechstronnym zastosowaniu. Być może zaskakujące okaże się dla nas to, że są także produkowane w kształcie koła, można też fabrycznie wykonać już w nich specjalne otwory albo włazy. Oprócz krat zgrzewanych czy też spawanych, produkowane są także kraty kwasoodporne, które znajdują zastosowanie w różnego rodzaju zakładach, w których wykorzystywane są takie właśnie substancje. Kolejnym typem krat są produkty wciskane, ciężkie oraz prasowane. Stal jest materiałem uniwersalnym, z którego powstają takie produkty, do wykonywania krat może posłużyć zarówno stal zwykła jak i nierdzewna. Elementy te wykonuje się jednak także i z innych tworzyw, a więc z takich materiałów kompozytowych jak włókno szklane i żywica poliestrowa, a także z aluminium.

Szerokie zastosowanie krat pomostowych

Można je spotkać w bardzo wielu miejscach. Szczególnie często wykonuje się z nich nowe ciągi komunikacyjne na halach produkcyjnych czy w zakładach przemysłowych. Dzięki mocowaniu ciągów komunikacyjnych na wysokości z wykorzystaniem krat, możliwa jest szybka i sprawna obsługa maszyn- nawet tych o dużych rozmiarach. W terenie naturalnym kraty mogą służyć do budowania przejść i podestów bezpośrednio nad naturalnymi przeszkodami- nad strumieniem czy innym ciekiem wodnym. Kraty doskonale sprawdzają się także w roli balustrad, chociaż trzeba zauważyć, że mają raczej surowy i minimalistyczny charakter. Z krat pomostowych buduje się pochylnie, ale też klasyczne podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Kraty odporne na obciążenia oraz kraty o właściwościach antypoślizgowych

Te dwie cechy stają się niejednokrotnie bardzo ważne. Antypoślizgowy charakter krat pomostowych sprawia, że są one bardzo bezpieczne do stosowania nawet na bardzo dużych wysokościach, co jest szalenie istotne. Ich powierzchnia faktycznie charakteryzuje się tym, że pozwala na dobrą przyczepność do podłoża. Z drugiej strony, bardzo istotne jest też to, aby takie kraty były w stanie znieść nawet spore obciążenie- dzięki temu mogą tworzyć ciągi komunikacyjne, którymi można też transportować różnego rodzaju materiały. Dlatego też tego typu kraty mogą być też wykorzystywane na magazynach, w hurtowniach, a także na placach składowych, gdzie ten transport materiałów z miejsca na miejsce jest nieodłącznym elementem codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *