Różne rodzaje traw

Trawa jest jednym z takich produktów najczęściej występującym w każdym ogrodzie oraz w zieleniach miejskich. Można ją również spotkać na boiskach sportowych. Czy jednak wszędzie można zakupić takie same nasiona trawy? Czy można oczekiwać, że na zupełnie różnych podłożach wszystkie nasiona przyjmą się tak samo?

Trawa na boisko

Na boisko sportowe trzeba znaleźć nasiona trawy sportowe. Jeżeli dobrze rozejrzymy się po sklepach, to znajdziemy takie mieszanki dedykowane do intensywnego użytkowania. Aby ułatwić sobie zadanie podczas szukania patrzmy na opakowaniu z ludźmi, którzy najczęściej grają na niej w piłkę. Taki rodzaj traw szybko regeneruje się po bardzo intensywnym deptaniu. Dodatkowo bardzo szybko dochodzą do siebie po mocnym koszeniu. W skład takiej trawy wchodzi życica trwała, życica wielok. – westerw., życica wielokwiatowa, kostrzewa czerwona i kostrzewa trzcinowa. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom nasiona sportowe tworzą piękną darń na ziemi.

Trawa do parku

Na obszarach zieleni miejskiej i w częściach rekreacyjnych musi znajdować się specjalna mieszanka traw gazonowych. Tutaj również musimy zainwestować w nasiona odporne na deptanie. Jednak muszą to być również nasiona wytrzymujące bliskość zbiorników wodnych. Specjalne nasiona traw potrafią stworzyć w parkach intensywnie zielone połacie trawy. Do tego odpowiednio dobrana trawa do parków musi być odporna na wymarzanie. Najlepsza mieszanka będzie zawierała takie składniki, jak życica trwała, kostrzewa czerwona, kostrzewa trzcinowa.

Najpopularniejsza trawa

Wokół domów lub wokół bloków mieszkaniowych nie trzeba inwestować w specjalne mieszanki nasion. Możemy tutaj kupić nasiona traw gazonowych. Niech one jednak w jakiejś najmniejszej części będą odporne na minimalne deptanie. Takie najpopularniejsze mieszanki traw gazonowych można wykorzystywać na boiskach. Jednak tylko na takich nie będących zbyt często wykorzystywanych. Jeżeli w skład takiej mieszanki wchodzi wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona, rajgras angielski, to możemy być pewni, że na pewno przyjmie się ona wokół naszych domów. Do tego sprawdźmy, czy ma ona właściwości mrozoodporne. Zwarta i efektowna darń w soczystym zielonym kolorze na pewno niedługo się u nas pojawi.

Dekoracyjny trawnik

Czasem potrzebne są jednak takie trawniki wystawiane na pokaz. W szczególności, jeżeli chodzi o hotele. Wielu klientów zwraca uwagę na takie drobnostki, jak wygląd trawnika w części rekreacyjnej lub nawet przed wejściem. Przyda nam się w takim momencie mieszanka tworząca efekt dekoracyjnej łąki. Dzięki specjalnej mieszance stworzy się bardzo gęsty trawnik. Do tego w sezonie będziemy musieli wykonać maksymalnie dwa koszenia trawnika. Oprócz samej trawy w skład mieszanki wchodzą także nasiona kwiatów. Możecie się spodziewać chociażby chabru bławatkowego, maku polnego, fiołka rogatego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *