Stolik kawowy – jaki wybrać do salonu?

Bardzo często zakup stolika kawowego zostawiamy na sam koniec. Mamy już większość mebli, fotele i kanapę i być może do tej pory jeszcze nie myśleliśmy o tym, że taki mebel jak niewielki stoliczek byłby bardzo praktycznym meblem, który wzbogaci naszą przestrzeń codzienną. Przede wszystkim, jest to mebel praktyczny i funkcjonalny. Wygodnie jest móc odłożyć na niego filiżankę z kawą, zaserwować słodkie przekąski lub też zostawić na nim książkę, którą obecnie czytamy. Jednakże, na jaki stolik się zdecydować? Na jaki materiał postawić, aby był to mebel solidny i na lata?

 

Stolik o prostym i minimalistycznym charakterze

 

Bez żadnych dodatkowych półek, wykonany z litego drewna- będzie doskonałym uzupełnieniem salonu w stylu rustykalnym bądź skandynawskim. Tego rodzaju ławy dębowe to meble na lata, które może potem wielokrotnie odnawiać i nadawać im coraz to inny charakter. Jednakże, ze względu na fakt, że ławy dębowe do salonu to przede wszystkim solidny kawał drewna- zniosą bardzo wiele i będą bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wybierając taki solidny i przysadzisty model stolika kawowego pamiętajmy jednak o odpowiednim zachowaniu proporcji- o ile ławy dębowe do salonu pięknie się prezentują i stanowią doskonałe nawiązanie do natury- nie powinny być zbyt ciężkie i masywne, gdyż przez to przestrzeń stanie się mocno ograniczona. Zawsze warto zachować pewien balans i tak masywne meble łączyć z delikatniejszymi elementami, np. ze szkłem.

 

Mniejszy czy większy mebel i w jakim kształcie?

 

Warto zastanowić się, w jakim kształcie kupić taki stoliczek, gdyż to warunkuje jego ustawność we wnętrzu, a także to, czy będzie się go komfortowo użytkować. Jego kształt można też dopasować do innych mebli- jeśli mają mocno zaakcentowane kanty, a stół jadalniany w ramach pokoju dziennego jest prostokątny- stolik kawowy powinien mieć raczej kształt prostokąta lub ławy. Jeśli nasz stół jest okrągły- stoliczek kawowy analogicznie, powinien mieć taki sam kształt, gdyż to sprawi, że całość będzie wyglądać bardzo spójnie.

 

Źródło: https://polanomeble.pl/23-lawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *