Taras o jakim zawsze marzyłeś

Taras na dwa sposoby

Taras to miejsce, które wielu z nas szczególnie sobie ceni, pozwala on obcować z naturą w naszym ogrodzie, a jednocześnie często będąc zadaszonym daje szanse na spędzanie czasu na zewnątrz nawet w deszczowe dni. Dla jednych taras to miejsce spokojnego odpoczynku w samotności lub gronie rodziny, dla innych miejsce towarzyskich spotkań. Dziś prezentujemy dwa typy tarasów: z przeznaczeniem dla wypoczynku w ciszy i spokoju oraz drugi tym dla osób towarzyskich, które chciałby na swoich tarasach organizować garden party.

 

Typ 1: odpoczynek w ciszy i spokoju

Ten typ tarasu został pomyślany tak, aby zapewniał ciszę i spokój do wypoczynku przy lekturze dobrej książki, czy też podziwianiu piękna przyrody. Jest to taras zadaszony i lekko podwyższony, od ogrodu prowadzą kilkustopniowe schody. Taras w całości został wykonany z drewna. Na tarasi ustawiono dwa wygodne wiklinowe leżaki, znajduje się tutaj także podwieszany u powały fotel, który może służyć zarówno jako miejsce drzemek, jak i huśtawka. Wszystkie meble mają beżową tapicerkę.

 

Typ 2: spotkania z przyjaciółmi

Ten taras został zaprojektowany dla osób, które najlepiej wypoczywają w gronie znajomych i przyjaciół. Taras jest zadaszony, znajduje się na poziomie ogrodu, a wyznaczają go płytki w kolorze zbieżnym z elewacją domu. Taras otaczają donice pełne kwiatów, a z jednej strony ustawiono kamienny grill. Centralnym punktem jest znacznych rozmiarów stół ogrodowych z krzesłami. Na tarasie zamontowano oświetlenie, ale rozstawione są także świece, których można użyć zamiast lamp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *