W jaki sposób wynająć lokal dla firmy, aby nie zbankrutować?

Niektóre firmy mogą pozwolić sobie na ten komfort, aby nie optymalizować kosztów swojej działalności z miesiąca na miesiąc. Jednakże, zazwyczaj koszty te są brane pod uwagę, a każdy dodatkowy, regularny wydatek powinien być przemyślany. Do takich wydatków można zaliczyć chociażby koszty, jakie niesie ze sobą wynajem lokalu pod działalność przedsiębiorstwa. A jednak, w pewnym momencie prowadzenia firmy okazuje się, że wynajem lokalu jest konieczny i trzeba się na niego zdecydować. Od czego zacząć poszukiwania odpowiedniego miejsca?

 

Najlepiej zacząć od poznania własnych preferencji

 

Bardzo ważne jest, aby już na starcie planowanych poszukiwań samemu zadać sobie pytanie o to, jakie cechy powinno mieć takie biuro. To właśnie za te ważne aspekty danego lokalu warto zapłacić więcej, tym samym być może odpuszczając te, które dla nas samych nie są aż tak istotne. Pierwszą ważną kwestią, która różnicuje lokale biurowe do wynajęcia w Krakowie jest ich położenie. Oczywiście, liczy się prestiż dzielnicy, oddalenie od ścisłego centrum, a także wygląd i standard budynku, w którym dany lokal się znajduje. Tutaj, najogólniej rzecz biorąc, lokale można podzielić na te, które znajdują się w zabytkowych kamienicach oraz na te, które znajdują się w nowoczesnym budownictwie i wielkich biurowcach. Wynajmowanie biura w każdym z tych miejsc ma swoją specyfikę, a także swoje wady i zalety. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że za bardziej prestiżową lokalizację będziemy musieli zapłacić więcej- pytanie, czy jest ona dla nas aż tak istotna.

 

Jak duży metraż będzie nam potrzebny?

 

To również jest bardzo ważne, abyśmy wiedzieli, jak dużego lokalu powinniśmy szukać. Z jednej strony, musi to być komfortowy metraż zarówno dla nas jak i dla naszych pracowników, gdyż nadmierny ścisk nikomu nie służy i nie zwiększa efektywności pracy. Z drugiej strony, nie ma też co przesadzać z wielkością lokalu, gdyż opłacanie pustego metrażu, w którym przechowuje się tylko powietrze, również mija się z celem.

 

Podpisujemy umowę- co wziąć pod uwagę?

 

Zazwyczaj, wynajem lokalu odbywa się na podstawie umowy, jaką zawieramy z właścicielem lub zarządcom. To bardzo ważne, gdyż te aspekty, które zostaną w takiej umowie zdefiniowane, stanowią zabezpieczenie zarówno dla najemcy jak i dla osoby, która lokal udostępnia. Najbardziej oczywiste jest to, że taka umowa musi zawierać określony czas wynajmu lokalu, a także koszty, jakie się z tym wiążą. Może się też znaleźć w niej informacja o ewentualnej kaucji zwrotnej, a także o karach umownych, jeśli takie zostaną przewidziane na przykład z tytułu opóźnienia w płatnościach czy wypowiedzenia umowy najmu przed upływem określonego czasu. Być może nie zawsze zwracamy na to uwagę, ale dobrze, aby taka umowa określała też, czy najemca może lokal wyremontować, a także czy ma pokryć koszty remontu z własnej kieszeni. Warto świadomie podchodzić do kwestii takiej umowy, aby potem nie być rozczarowanym tym, co sami podpisaliśmy i co jest dla nas wiążące.

https://www.herbewo.krakow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *