W jaki sposób zarabiać na farmach fotowoltaicznych?

Farmy fotowoltaiczne są swego rodzaju inwestycją, gdzie na sporej wielkości gruncie instaluje się szeregowo jak najwięcej paneli fotowoltaicznych. Grunt powinien być odpowiednio duży, stabilny, mieć lekkie nachylenie terenu, a także najlepiej dojazd w postaci drogi utwardzonej. Panele są na nim ustawiane w kierunku południowym na odpowiednich stojakach.

Zainstalowane w dużej ilości panele fotowoltaiczne będą w stanie wygenerować naprawdę bardzo dużą ilość energii, ale też wykonanie takiej farmy fotowoltaicznej jest zadaniem bardzo kosztownym. Dlatego często też takie projekty są realizowane przy większych przedsiębiorstwach, a nawet fabrykach, które będą w stanie od razu spożytkować wyprodukowaną energię. Odsprzedaż energii elektrycznej do sieci bowiem zawsze wiąże się ze stratą. Jeśli jednak akceptuje się fakt, że będzie się sprzedawać energię trochę taniej, niż się ją kupuje- można na farmie fotowoltaicznej zarabiać także w ten sposób.

Czy często powstają takie farmy?

Farmy fotowoltaiczne dopiero zyskują na popularności w naszym kraju. Za pewne ze względu na fakt, że jest to naprawdę duża inwestycja, a jej planowanie należy zacząć chociażby od poszukiwania odpowiedniego gruntu. I tutaj pojawia się szansa na dla osób, które takimi gruntami dysponują i które są chętnie do tego, aby swój grunt wydzierżawić pod taki właśnie cel. Swoją działkę można dokładnie opisać i zgłosić u jednego z wykonawców projektów fotowoltaiki w Polsce- Elektromasters. W tym celu należy wejść na stronę- https://elektromasters.com.pl/oferta/farmy-fotowoltaiczne/. Co istotne, na działce nie powinno być żadnych budynku ani drzew, tak naprawdę niczego, co mogłoby cieniować panele, które miałyby się na niej znaleźć. Na stronie Elektromasters należy podać powierzchnię działki oraz klasę gruntu wysyłając swoje zgłoszenie.

Od czego zacząć w temacie budowy farmy fotowoltaicznej?

Tak, jak zostało to wcześniej wspomniane- konieczny jest odpowiedni grunt. Jednakże, firmy zajmujące się projektowaniem takich farm pośredniczą także w poszukiwaniach odpowiedniego gruntu, ich dzierżawie lub zakupie- zależnie od planów inwestora. Kolejnym etapem jest projekt całej instalacji, ilość paneli oraz całkowity koszt inwestycji. Oczywistą rzeczą jest, że firma zajmie się też kompleksowym wykonawstwem stworzonego przez siebie projektu budowlanego. Jak podają statystyki, można zarobić nawet 15 tysięcy złotych z 1 ha rocznie, co robi naprawdę ogromne wrażenie. Ważna jest także późniejsza opieka serwisowa na farmą fotowoltaiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *