Kategoria: Uncategorised Opublikowano: środa, 09, sierpień 2017 Super User Drukuj E-mail

Od kilku lat styl skandynawski święci triumfy w aranżacji wnętrz i choć pojawiają się co jakiś czas konkurencyjne trendy, to jednak styl skandynawski nadal skutecznie broni swej pozycji. Dziś przedstawiamy sposób na urządzenie całego mieszkania w stylu skandynawskim.

Urządzając wnętrza w tym stylu należy pamiętać, że charakteryzuje się on swoistą surowością, nadmiar ozdób w tym stylu jest niemile widziany. Dodatkowo dominującym materiałem powinno być tutaj drewno i naturalnym kolorze. Kolorystyka stylu skandynawskiego to przede wszystkim biel, różne odcienie szarości oraz kolor naturalnego drewna. Mocnym akcentem na tym tle będą dodatki w kolorze niebieskim, turkusowym lub butelkowej zieleni. Przy czym kolor niebieski jest niemal obowiązkowy podczas urządzania wnętrz w stylu skandynawskim.

Chcąc, aby nasza łazienka przybrała skandynawskiego klimatu warto sięgnąć po płytki imitujące drewno wtedy mamy pewność, że będzie je łatwo pielęgnować, będą trwałe, a styl skandynawski zostanie zachowany. W łazience warto zastosować płytki imitujące drewno zarówno do wyłożenia podłogi, jak i wanny. Warto też pomyśleć nad takimi płytkami na ścianie, w której planujemy prysznic. Wyposażenie w kolorze białym. Elementy niebieskie, mogą to być ręczniki, świece w tym kolorze, czy przybory łazienkowe, typu pojemnik na szczoteczki. Kuchnię można urządzić stosując podobne zasady.

 

W salonie i sypialni powinna znaleźć się podłoga z prawdziwego drewna, kolory ścian to odcienie szarości. Meble z białą tapicerką lub w beżowym kolorze. Dobrze jeśli ozdoby są ręcznie robione lub na takie wyglądają.

Odsłony: 4043

Najchętniej wybierane projekty domów

"Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu. Dobry projekt architektoniczny jest zmysłowy. Dobry projekt architektoniczny jest mądry."