Skoczki do ubijania- jakie jest ich zastosowanie?

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: poniedziałek, 28, wrzesień 2020 Super User Drukuj E-mail

Skoczki do ubijania bardzo często określane są także jako kompaktowe ubijaki do ziemi. Niejednokrotnie taki sprzęt można też znaleźć pod nazwą zagęszczarki. Głównym zastosowaniem tego sprzętu jest takie wprawianie w ruch podłoża, które pozwoli na zwiększenie jego gęstości- stąd też nazwa „zagęszczarka”. Skoczek posiada metalową płytę roboczą (inaczej jest to stopa wibracyjna), która napędzana jest silnikiem elektrycznym lub spalinowym w zależności od konkretnego modelu. Urządzenie to może znaleźć zastosowanie właściwie przy każdym rodzaju podłoża. Wykorzystuje się je przy rozmaitych pracach ziemnych, a więc w budownictwie, drogownictwie oraz w brukarstwie.

 

Poszczególne modele zagęszczarek mogą się między sobą różnić

 

Różnica ta wynika nie tylko z różnych producentów tych maszyn, ale także z ich finalnego przeznaczenia i efektu, jaki chce się uzyskać z ich wykorzystaniem. W momencie, kiedy ma się do czynienia z podłożem, które trzeba zagęścić na dużą głębokość- trzeba zdecydować się na zagęszczarkę o większej masie. Pozwoli ona nie tylko na zwiększenie gęstości na większej głębokości, ale też urządzenie poradzi sobie nawet z najtrudniejszym typem podłoża oraz będzie pracować znacznie szybciej.

 

Poszczególne modele mogą się też różnić powierzchnią samej płyty ubijającej- im będzie większa tym efektywniejsza będzie jej praca, gdyż za jednym razem będzie ubijać większą powierzchnię ziemi. Ostatnią zmienną, którą na pewno również trzeba wziąć pod uwagę jest prędkość pracy tego urządzenia. Można określić ją na dwa sposoby: poprzez ilość m2, jakie jest w stanie zagęścić w godzinę lub poprzez ilość możliwych do zagęszczenia metrów podłoża na minutę. Oczywiście, finalnie całe tempo pracy zależne jest też od głębokości ubijania, a także typu podłoża, z którym przyjdzie nam pracować. Trzeba wziąć pod uwagę, że specyficzne właściwości gruntu zawsze mogą sprawić, że praca będzie trudniejsza nawet z ubijakiem o najlepszych parametrach z możliwych.

 

Odsłony: 589

Najchętniej wybierane projekty domów

"Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu. Dobry projekt architektoniczny jest zmysłowy. Dobry projekt architektoniczny jest mądry."