Czy warto zdecydować się dom?

Wiele osób ma dylemat – jeśli już wziąć kredyt to na dom czy mieszkanie? Okazuje się, że często domy są w cenie mieszkań (tylko wtedy nie znajdują się w centrum miasta, a trochę dalej). Każdy raczej zna „za” i „przeciw” mieszkaniom. Wszystko opiera się głównie na dobrej lokalizacji, komunikacji, ale też dość niewielkim metrażu. A jak to jest z domem? Jeśli ktoś z Was ma teraz ten dylemat to nasze podsumowanie zalet i ewentualnych wad może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

 

Zalety:

1.Cisza i spokój z dala od zgiełku miasta. Często w mieszkaniach usytuowanych przy ruchliwych ulicach ciężko jest odpocząć i naprawdę zregenerować siły. Nawet, jeśli mamy zamknięte osiedla, to ilość dzieci bawiących się na osiedlowym placu zabaw może przerazić. Wtedy krzykom nie ma końca. Wybierając dom mamy od razu znacznie mniejszą liczbę sąsiadów, a co za tym idzie, mniej gwaru.

2.Ogród do dyspozycji. Czytanie książki na tarasie, picie kawy w ogrodzie, możliwość opalania się bez skrępowania, wskoczenia do dmuchanego basenu, urządzenia grilla, zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu to tylko niektóre z plusów posiadania ogrodu. Ci, którzy mają psy na pewno doceniliby to, że rano wystarczy uchylić drzwi, aby pies załatwił swoje potrzeby. Nie ma konieczności ubierać się i wychodzić rano na spacer (ale tak czy inaczej ruch psu należy odpowiedni zapewnić).

3.Relaks przy kominki – to kolejny plus. Niepowtarzalny klimat, o którym marzy wiele osób. Bardzo dobrze działają i wyglądają kominki Jotul. Nowocześnie prezentuje się kominek narożny, ale jeśli ktoś woli typową kozę, to również nie ma problemu. Tak czy inaczej romantyczny nastrój zimą gwarantowany.

4.Większa ilość miejsca. Jeśli planuje się powiększenie rodziny, to w domu będzie się na pewno bardziej komfortowo mieszkało.

5.Brak miesięcznego czynszu. W mieszkaniu pobiera się co miesiąc opłaty. W domu płaci się tylko za rachunki.

 

 

Wady:

1.Lekką niedogodnością może być dojeżdżanie do miasta, jeśli dom znajduje się dość daleko. Dlatego warto wybierać te okolice, z których do centrum gwarantowany jest dobry dojazd komunikacją miejską. Zawsze do dobra alternatywa dla np. zepsutego samochodu.

2.Koszenie trawy – dla niektórych minus, a dla niektórych plus. Koszenie trawy może odprężać! Tak samo jak sadzenie krzewów, kwiatów. Widok roślin cieszy oko, szczególnie kobiety, które lubią takie zajęcia.

3.Sprzątanie. Im większą mamy powierzchnię, tym ciężej jest ją utrzymać w czystości. Jednak nie jest to nie do zrobienia. Wystarczy systematyczność, odpowiednia organizacja i wszystko będzie na błysk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *