Folia na okna we wnętrzach Twojego domu – chwilowy trend czy ułatwienie codziennego życia?

Od dłuższego czasu portale poświęcone aranżacji wnętrz domów i mieszkań oraz nowinkom technologicznym donoszą i rozpisują się o nowym rozwiązaniu, jakim jest folia na okna. Nawet przeciwnicy wykorzystywania nowoczesnych technologii zgodnie twierdzą, że powoli staje się ona niezastąpionym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli chodzi o ochronę prywatności w przestrzeni swojego domu. Nie cichną jednak głosy sceptyków, którzy twierdzą, że folia okienna jest niczym innym, jak tylko chwilowym trendem i zbędnym wydawaniem pieniędzy z domowego budżetu. Jaka jest zatem prawda? I co wspólnego ma z tym wszystkim sonte-poland.pl?

Jak dokładnie działa elektryczna folia na okna?

Zastanawiając się, czy folia okienna jest nam zbędna czy też potrzebna, należy najpierw poznać sposób, w jaki działa. Jest ona bardzo cienka, a w jej wnętrzach znajdują się drobne kryształki w stanie ciekłym oraz przewody elektryczne. Co jednak ważne, jest ona przezroczysta, nie zmieniając przez to estetyki pomieszczenia, dostępu do naturalnego światła dziennego oraz widoku, który widzimy na zewnątrz. Montuje się ją na oknach zarówno nowych, jak i tych kilkunastoletnich. Ważny jest również fakt, że steruje się ja za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie oraz dedykowanego jej pilota, czyli szybko i wygodnie.

Folia na okna po otrzymaniu impulsu elektrycznego ze sterownika zmienia swój stan oraz charakter, co dla nas jest widoczne jedynie poprzez zmianę jej koloru – z przezroczystego staje się ona mlecznobiała i lekko matowa. Jeśli później będziemy chcieli odsłonić okna, wystarczy ponownie użyć telefonu lub pilota i dezaktywować jej działanie.

Folia na okna – zalety i wykorzystanie w codziennym życiu

Elektryczna folia okienna ze względu na sposób swojego działania, a także łatwe, szybkie i proste wykorzystywanie chętnie znajduje miejsce nie tylko w przestrzeniach biurowych polskich firm, ale również polskich domów. Gdy folia na okna została wynaleziona, szybko doceniono jej zalety, jednak wtedy była jeszcze dość kosztowna, przez co dostępna wyłącznie dla dużych firm i bogatych osób prywatnych. Jednak dzięki działaniom firmy sonte-poland.pl jest już ona dostępna dla wszystkich, którzy chcieliby ją wykorzystywać w przestrzeni swojego domu lub biura.

Strona sonte-poland.pl podaje, że folia na okna służy przede wszystkim do chronienia prywatności i spokoju we wnętrzach domu lub biura przed wzrokiem osób niepożądanych, czyli przechodniów i sąsiadów. Może jednak służyć jako nowoczesny sposób wykończenia wnętrz, w połączeniu ze szklanymi szybami zamiast ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *