Jak dolewać olej w maszynach budowlanych?

Wielu z nas bardzo często zapomina dziś o regularnym sprawdzaniu i uzupełnieniu poziomu oleju. To spore uchybienie, ponieważ może nas narazić na ogromne koszty. Na całe szczęście w nowych samochodach nie musimy o tym pamiętać osobiście, ponieważ przypomina nam o tym sam pojazd. Niemniej jednak w starszych autach takiej opcji nie ma. Zastanówmy się w związku z tym, jak kontrolować oraz sprawdzać poziom oleju w swoim samochodzie. O czym należy pamiętać, biorąc pod uwagę jego dolewkę?

Odpowiednia dolewka

Zauważmy na początku, że nawet dolanie oleju o zupełnie innych parametrach jest o wiele lepszym rozwiązaniem aniżeli jazda samochodem, którego poziom oleju jest zbyt niski. Jest to najlepszy dowód na to, że nie wolno lekceważyć jego niedoborów i należy je szybko uzupełniać.

Najlepiej natomiast będzie, jeżeli dolejemy ten sam olej. Jego mieszalność oznacza bowiem brak negatywnych skutków zastosowania dolewki. Do tych zaliczamy natomiast między innymi zżelowanie oleju, wytrącenie się dodatków czy też inne reakcje chemiczne, które prowadzą do problemów z funkcjonowaniem układu smarowania. Weźmy tutaj pod uwagę, że zgodnie z amerykańskim instytutem API oleje z klasą SG lub wyższą powinny być mieszalne z innymi olejami o podobnej bądź wyższej jakości.

Podstawowe wymagania

Podstawowe wymagania, które musi spełnić olej na dolewkę to te dotyczące jakości i lepkości, które określa producent. W tym przypadku warto zerknąć do instrukcji obsługi samochodu. Tam znajdziemy bowiem te parametry. Warto się nimi posłużyć, choć równie dobrze może to być opakowanie po oleju, który obecnie znajduje się w silniku. Wówczas nie stracimy na czasie, a na pewno dobierzemy olej, który używany jest aktualnie. Pamiętajmy również, że producent może dopuszczać wiele olejów. Wówczas najlepiej dobrać ten najlepszy.

Jeżeli szukacie Państwo takich olejów, polecamy sklep Olejarz.pl, którego pełną ofertę znajdziecie pod linkiem http://www.olejarz.pl/3-oleje. Z pewnością znajdziecie tam olej optymalny do swojego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *