Kominek i biokominek

Każdy chce, aby jego salon wyglądał jak najbardziej efektywnie. Dlatego też często stawiamy w tym bądź co bądź reprezentatywnym pomieszczeniu na duże telewizory czy sofy ze skóry. Znaleźć można tam również stoły i krzesła z litego drewna. Czego jeszcze brakuje w tak zaprojektowanym salonie? Wielu na pewno wskazałoby tutaj na kominek. Te są dziś coraz popularniejsze, a przede wszystkim dlatego, że ich ceny są o wiele niższe, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Na jaki zatem kominek postawić? Klasyczny czy może tak zwany biokominek? O pomoc w rozwiązaniu tego problemu poprosiliśmy specjalistę z firmy Jotul Ogrodzieniec.

Kominek

Kominki na pewno wyglądają o wiele atrakcyjniej od tak zwanych biokominków, do których zresztą przejdziemy za chwilę. Pamiętać trzeba o tym, że gwarantują one źródło ciepła. Poza tym podłączyć można je do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu będą ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, ale cały dom. Jest to więc spora korzyść. Możemy więc je traktować jako dodatkowe źródło ciepła. Zauważmy tu również, że kominki takie nie muszą być wbudowane. Obecnie popularniejsze są kominki wolnostojące, które odpowiednio zaaranżowanemu salonowi także mogą dać wiele dobrego z punktu widzenia jego estetyki.

Biokominek

Czym są biokominki? Takie także możemy traktować jako dodatkowe źródło ciepła. Należy jednak pamiętać, że nie są one podłączone do żadnych przewodów kominowych. Dlatego też taki kominek sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w budynku wielokondygnacyjnym, a więc na przykład w bloku. Warto mieć tutaj na uwadze, że takie biokominki są bezpieczne i w pełni ekologiczne. Spalane jest w nich biopaliwo, które poza śladowymi ilościami dwutlenku węgla, które możemy porównać do tych znajdujących się w wydychanym przez nas powietrzu, emituje też parę wodną. Z oczywistych względów biokominek nie wymaga też żadnych zezwoleń.

Jeśli w jakimś domu nie można zamontować kominka, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, które również niesie w sobie mnóstwo korzyści. Co najważniejsze z punktu samego klienta możliwości jest naprawdę sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *