Tuleje i walce na specjalne zamówienie

Tuleje oraz walce czy też wałki są elementami powszechnie wykorzystywanymi w wielu gałęziach przemysłu. Do tych najpopularniejszych rodzajów należą tuleje cylindryczne, tuleje stożkowe, tuleje wykonywane z poliuretanu, tuleje redukcyjne czy tuleje rozprężne. Stosowany rodzaj tulei zależy przede wszystkim od jej zastosowania w praktyce. Warto jednak wiedzieć o tym, że produkcja tulei oraz walców musi się cechować bardzo wysoką precyzją wykonania. Od tych elementów przede wszystkim wymaga się trwałości i wytrzymałości, a czasem i jeszcze innych cech charakterystycznych, które można uzyskać poprzez pokrywanie tych produktów specjalnymi powłokami. Produkcja tulei i walców powinna także przebiegać z uwzględnieniem wszelkich norm międzynarodowych.

Powszechne stosowanie tulei do druku

To właśnie w przemyśle drukarskim zastosowanie znajduje bardzo wiele różnych wariantów tulei w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Celem do osiągnięcia jest jak najwyższa jakość drukowanych materiałów, możliwość laminowania, uszlachetniania powierzchni oraz wykonywania nadruków na powierzchniach, które nie są do końca płaskie- na przykład na puszkach napojów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich tulei można wykonywać nadruki reklamowe, co ma ogromne znaczenie w branży marketingowej. Przedsiębiorstwem, które od lat zajmuje się wykonywaniem tychże elementów na zamówienie jest Hannecard. Do tej firmy można się zwrócić także wtedy, kiedy potrzebujemy produktu w pełni dopasowanego do konkretnego procesu produkcji. Szereg przydatnych informacji na temat produkcji tulei oraz walców można znaleźć bezpośrednio w linku- https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/.

Odpowiednie tuleje są w stanie zoptymalizować cały proces produkcji

Właściwe dopasowanie rodzaju i kształtu tulei do już posiadanych maszyn może sprawić, że cały proces produkcji będzie znacznie wydajniejszy i prostszy. Odpowiednie rozwiązania pozwalają skrócić czas potrzebny na przezbrojenie maszyny pomiędzy zleceniami. Znacznie łatwiejsze staje się też ewentualne wymienianie powłok, które się zniszczyły lub uległy uszkodzeniom. W druku różnego rodzaju tuleje są określane mianem „rękawów”, terminy te mogą być z powodzeniem stosowane zamiennie. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu powłok na tulejach i walcach można nadać tym elementom właściwości przewodzące lub półprzewodzące- dokładnie takie, jakie są pożądane. W przypadku druku na puszkach na napoje wykorzystuje się druk fleksograficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *